Visaton

Sú BIO potraviny naozaj zdravšie? Je kombinovanie striebra a zlata naozaj zakázané? V našom magazíne vám ponúkame overené fakty to všetkých oblastí.

Elektro

Výsady elektrotechniky

Je nepredstaviteľné predstaviť si život bez televízie, ktorá je súčasťou mnohých rodín s jej využitím, či už pri pozeraní filmov, seriálov, televíznych správ alebo detských kanálov, na ktorých frčia rozprávky v jednom kuse bez prestávky. A čo notebook? Predstavuje prostriedok na prezeranie sociálnych sietí, umožňuje aktívne zapájanie sa do zaujímavých diskusií z pohodlia domova bez nutnosti osobného kontaktu, ktorý však môže chýbať, ak sa zameriame v značnej miere na online život. Vykonávanie práce prostredníctvom počítača a pripojenia sa na internet alebo na pracovný program, hranie počítačových hier a komunikácia cez obrazovku počítača, nenahradí živý kontakt človeka s človekom. Videá o prírode a rozsiahle články, ktoré nám predstavujú život v prírode môžu byť povznášajúce, ale nie do takej miery, aby nám vynahradili výlety do prírody, prechádzky do lesa a podobne.

hranie počítačových hier

Je na nás, aký čas si vyhradíme na prácu na počítači. Predovšetkým letné obdobie nabáda k aktivitám vo vonkajšom prostredí. V chladnom počasí nie je na škodu použiť televízor alebo počítač k vlastnému seba-rozvoju, obohateniu, pracovnej činnosti, zábave a podobne. Téma elektrotechniky však zďaleka nekončí pri televízoroch a počítačoch. Moderná domácnosť doslova prekypuje elektrickými spotrebičmi, bez ktorých si bežný deň nedokážeme predstaviť.

život bez notebooku? to ťažko :-)

Kvalitný robot, ktorý nám vymiesi cesto na koláč za pár minút, zmixuje, čo je potrebné, či už na prípravu nápojov, nátierok, mixovaných polievok alebo omáčok, tiež stojí za to a má svoje nezameniteľné miesto v živote mnohých žien. Kávovar, ktorý pripraví fantastickú kávu, ktorá naštartuje deň, ale poteší aj v jeho priebehu, je výsadou nielen kaviarní, ale aj domácností. Počítačová konzola, ktorá umožní cez hranie hry, odhodiť prebytočné myšlienky tým, že sústredením sa na hru jednotlivci nemyslia na vír nahromadených myšlienok, ktoré by sa im za iných okolností dookola premietali v hlave a čakali na svoje konečné spracovanie.