Visaton

Sú BIO potraviny naozaj zdravšie? Je kombinovanie striebra a zlata naozaj zakázané? V našom magazíne vám ponúkame overené fakty to všetkých oblastí.

Produkty

Ekologické IBC kontajnery

Potreba chrániť našu planétu tu bola už veľmi dávno a zaoberali sa ňou najmä ľudia s citom pre environmentalistiku. V súčasnej dobe to už však nie je len o zopár jednotlivcoch alebo nadšených ochrancoch prírody, témou udržateľnosti a ochrany prírody a životného prostredia by sme sa mali zaoberať všetci bez ohľadu na obmedzenia nášho pohodlia.

IBC kontajner

O udržateľnosti môže byť reč v každej oblasti života, aj tej priemyselnej a práve IBC kontajnery vznikli s cieľom nahradiť staré plastové veľkokapacitné nádoby, ktoré životné prostredie zbytočne zaťažujú. IBC kontajnery Schoeller Allibert sú stopercentne recyklovateľné, vyrobené z vysoko kvalitného plastu a slúžia prioritne na prepravu a uskladnenie rôznych kvapalín, chemikálií, tekutín, ovocných štiav, marmelád, ovocných koncentrátov, krémov, pyré a iných prevažne tekutých produktov v mnohých odvetviach priemyslu. Dajú sa prispôsobiť rozličným potrebám pomocou ventilov či tesnení.

Nie sú jednorazové a dajú sa opätovne používať, teda sú vratné, čo z nich robí environmentálne prijateľné plasty, ktoré tvoria ekologickejšiu budúcnosť. Keďže sú stopercentne hygienické, v niektorých prípadoch sa môžu používať aj na uskladnenie pitnej vody. Sú ľahko manipulovateľné aj jednou osobou.

IBC kontajnery majú robustnú konštrukciu, dajú sa ľahko čistiť a šetria miesto, majú tvar kocky a sú teda skladnejšie, než prepravky valcovitého tvaru. Môžu sa využívať v armáde, v exteriéry, interiéry, a rovnako aj v mraziacich miestnostiach, ale aj v extrémnych podmienkach. V prípade poškodenia je možné poškodené časti vymeniť, nie je teda nutné meniť celé kontajnery za úplne nové.

Fructuc IBC

Ich vaky sa dajú vďaka výklopným dverám ľahko namontovať aj demontovať a vďaka spodnému odtoku sa dajú aj ľahko vyprázdniť. Sú prispôsobené aj na vyplnenie námorných kontajnerov, sú využiteľné v cestnej, leteckej i železničnej doprave. Niektoré modely IBC kontajnerov využívajú technológiu SmartLink, ktorá vám umožní sledovať, kde sa váš náklad nachádza, a tak ho aj zároveň kontrolovať.