Visaton

Sú BIO potraviny naozaj zdravšie? Je kombinovanie striebra a zlata naozaj zakázané? V našom magazíne vám ponúkame overené fakty to všetkých oblastí.

Produkty

Čo môžete očakávať od plastových okien

Máte ešte stále vo svojom dome po rodičoch staré drevené okná? Nemusíte sa za ne hanbiť, je to svojim spôsobom dobré riešenie, a v niektorých prípadoch je aj veľmi vyhovujúce, a to najmä v oblastiach, kde je ticho a pokoj, a ide napríklad o horské scenérie. V takej horskej drevenici sa skôr uplatní okno z dreva, čo je nielen štýlové, ale aj praktické, najmä ak je okno umiestnené v dvoch častiach v širokom obvodovom murive.

moderná izba

V mestách a v miestach, kam k domu zasahujú frekventované cesty, je však plastové okno úplne namieste.

Hlukplastové okná v Dubnici nad Váhom oveľa lepšie izolujú vnútorné priestory od vonkajšieho hluku. Ľahko to porovnáte s oknami drevenými, ktoré majú okenné tabule oddelené vzduchovou bublinou. Ak je však medzi okennými tabuľami vákuum, čo je doménou okien z plastu, budete mať oveľa lepšie zabezpečené vnútorné priestory pred pôsobením hluku, čo určite oceníte.

mačka v okne

Úniky tepla – vákuové sklá tiež lepšie izolujú tepelne, to znamená, že v zime neprepúšťajú toľko tepla von, a v lete, za tropických horúčav, zas neprepustí teplo dovnútra. Nemusíte potom toľko míňať za prevádzku klimatizácie, a niektorí ľudia sa už dokonca presvedčili o tom, že klimatizáciu vôbec nepotrebujú. V niektorých lokalitách môžu plastové okná pôsobiť tak, že sa teplota v dome zníži až o niekoľko stupňov Celzia, a to najmä v miestach, kde sú situované okná na sever a juh, kedy tam v lete vďaka vysoko položenému Slnku na oblohe priamo nezasahujú slnečné lúče.

Nátery – natierať drevené okná čo tri roky je nesmierne otravné, zdĺhavé, pracné, a tiež drahé. Plastové okná naopak natierať nemusíte, iba si vyberiete vhodnú farbu rámu, a tým to hasne. Ak vám vyhovujú okná vo farbe modrej, budete ich mať. Plastové okná si svoju pôvodnú farbu udržujú mnoho rokov a ani UV žiarenie sa nepodpisuje na ich degradácii. Životnosť plastových okien dosahuje desiatok rokov, a niektoré zdroje uvádzajú, že ich môžete v dome mať až takmer osemdesiat rokov.