Visaton

Sú BIO potraviny naozaj zdravšie? Je kombinovanie striebra a zlata naozaj zakázané? V našom magazíne vám ponúkame overené fakty to všetkých oblastí.

Byt

Kúpa nového bytu

Ste mladý a túžite po svojom vlastnom bývaní? Na to, aby ste si mohli kúpiť svoj vlastný nový byt, potrebujete mať nasporené nejaké peniaze. Hypotéku vám nedajú nikde stopercentnú. Je nutné mať nejaké svoje úspory. Ak žiadate o hypotéku na kúpu bytu, mali by ste brať do úvahy, že berú váš osobný príjem. Nemôžte mať nikde podlžnosti. Najlepšie je sa zamestnať s tým, že vaša mesačná výplata nebude nízka. Ak pracujete za minimálnu mzdu, v žiadnej banke vám neposkytnú hypotéku v takej výške, v akej budete potrebovať na kúpu bytu. Momentálne sú byty dosť predražené. Najviac zaplatíte za byty, ktoré sa nachádzajú priamo v mestách. Byty v prímestských oblastiach sú lacnejšie, ale nie oveľa. Musíte zvážiť pre a proti bývania v meste alebo v prímestských častiach mesta.

byt v novostavbe

Dôležité je porozmýšľať nad tým, či sa vám oplatí kúpiť lacnejší byt v pôvodnom stave, alebo drahší byt ako novostavbu. Pôvodný stav bytu viete zmeniť postupne, nemusíte vynaložiť veľa peňazí hneď pri kúpe svojho bytu. Postupne si ho viete prerobiť podľa svojich predstáv a fantázie na byt snov. Pri kúpe staršieho bytu však dôkladne prezrite všetky jeho nedostatky, aj tie, o ktorých vám maklér nepovie. Voľným okom viete uvidieť množstvo vecí, ktoré vás budú stáť peniaze navyše. Pri kúpe novostavby nie je moc kde hľadať nejaké chyby.

 

kuchyňa v byte

 

Viete, že v danom byte nikto nebýval, že je novo postavený a sú tam vykonané od novoty všetky potrebné úkony, ako napríklad maľovanie, podlahy, bytové jadro a podobne. Pri kúpe bytu zvážte aj poschodie, na ktorom sa byt nachádza a jeho orientáciu. Nechcete sa každé poobede opekať vo vašej obývacej miestnosti, ktorá je otočená na západ. V letnom počasí tam bez klimatizácie nevydržíte. Tak isto sa horšie býva pod strechou. Plechová strecha je cez letné horúčavy rozohriata a vám je príliš teplo vo vašom byte.