Visaton

Sú BIO potraviny naozaj zdravšie? Je kombinovanie striebra a zlata naozaj zakázané? V našom magazíne vám ponúkame overené fakty to všetkých oblastí.

Produkty

Ako získať energetický certifikát

Energetický certifikát je dokument, ktorý vydáva spoločnosť zaoberajúca sa monitorovaním efektivity využitia energií v komerčných budovách alebo domoch a bytoch. Slovensko sa aktívne zapája do kampaní na podporu ekológie a udržateľnosti zdrojov a životného prostredia. Aj vďaka tomu boli a aj budú vyhlásené výzvy určené nielen právnickým osobám ale aj bežným občanom. Jednou z takýchto výziev bola aj dotácia na obnovu budov. V nej mohli občania požiadať o dotáciu na rekonštrukciu napríklad rodinného domu. Jednalo sa o rekonštrukcie cieľom ktorých bolo zníženie spotreby energií aspoň o 30% a to jedným z opatrení kategórie A.

energetický certifikát pre nehnuteľnosti akéhokoľvek typu

Opatrenia kategórie A

Medzi tieto opatrenia spadá napríklad osadenie fotovoltiky, iného druhu získavania energie ako alternatívu k iným zdrojom energie – napríklad energia získaná veternými prúdmi. Zelená strecha je tiež veľmi efektívnym a aj estetickým opatrením. Ako klasiku sem zaraďujeme aj zateplenie budovy či domu alebo bytu. Jeho obvodových stien alebo strechy. Osadenie vykurovania na báze vykurovania podlahou. A podobné riešenia vďaka ktorým domácnosť šetrí pri spaľovaní energií. Pomáha nielen k nižšiemu odberu energie ale napomáha aj k udržiavaniu napríklad tepla či chladu v domácnosti. To pomáha k nižšiemu odberu energie za predpokladu udržania komfortných podmienok na život.

efektívnou spotrebou energií odľahčíte rodinný rozpočet

Energetický certifikát

Je neoddeliteľnou časťou nehnuteľnosti. Napríklad pri prenajímaní, predávaní alebo inej manipulácii s nehnuteľnosťou by sme mali byť schopný sa ním preukázať. Je to akási vizitka toho, za akých podmienok a nákladov domácnosť alebo objekt funguje. Čoraz viac bánk dokonca požaduje pri dokladovaní hypotéky predloženie tohto certifikátu. Rovnako aj stavebné úrady požadujú tento dokument pri kolaudácii novostavieb. Ideálnou je pritom kategória A0 – teda takmer žiadne náklady na energie. Ak potrebujete energetický certifikát, jeho získanie je jednoduché. Energetický certifikát Prešov – certifikát získate pre nehnuteľnosť v akomkoľvek kúte Slovenska, či už je to Bratislava, Trnava, Nitra alebo Košice či iné okresy.