Visaton

Sú BIO potraviny naozaj zdravšie? Je kombinovanie striebra a zlata naozaj zakázané? V našom magazíne vám ponúkame overené fakty to všetkých oblastí.

Ženy

Výber oblečenia podľa postavy

Výber správneho oblečenia je dôležitým faktorom pri vytváraní dobrej vizuálnej prezentácie. Každý máme inú postavu a tvar tela, a preto je dôležité vedieť, ako sa obliecť podľa svojej postavy, aby sme zdôraznili svoje výhody a minimalizovali prípadné nedostatky. Tu je niekoľko tipov, ako si vybrať oblečenie, ktoré vám najviac lichotí: 

Ak máte širšie boky a užšie ramená, je dôležité vyvážiť proporcie tela. Zamerajte sa na oblečenie, ktoré zdôrazňuje hornú časť tela, ako sú napríklad topy s výraznými detailmi na ramenách, vzorované blúzky alebo svetre s objemnejším vrchným dielom. Zároveň sa vyhnite príliš úzkym nohaviciam a sukňám, ktoré by mohli ešte viac zdôrazniť širšie boky. Skúste radšej nohavice s rovným strihom alebo sukne s A-liniovým strihom, ktoré opticky vyrovnajú proporcie tela. 

postava a obecenie

Ak máte širšie ramená a užšie boky, je dôležité zamerať sa na oblečenie, ktoré opticky zúži hornú časť tela a vyrovná proporcie. Vyhnite sa príliš úzkym a priliehavým topom a blúzkam, ktoré by mohli zdôrazniť širšie ramená. Skúste radšej oblečenie s výstrihom v tvare V, ktorý opticky predĺži hornú časť tela. Zároveň sa snažte vyhnúť oblečeniu, ktoré je príliš objemné v oblasti brucha a bokov. Skúste radšej nohavice alebo sukne s rovným strihom, ktoré opticky vyrovnajú proporcie tela. 

Ak máte výrazné ramená a boky, môžete si dovoliť nosiť rôzne typy oblečenia. Zdôraznite svoju postavu oblečením, ktoré sa prilieha k telu a zdôrazňuje vaše boky. Skúste napríklad oblečenie, ktoré zdôrazní váš pás. Zároveň sa vyhnite príliš objemnému oblečeniu, ktoré by mohlo skryť vašu tvarovanú postavu. 

Ak máte rovnakú šírku ramien, pása a bokov, je dôležité vytvoriť ilúziu tvaru. Skúste napríklad oblečenie s vytvarovaným pásom alebo oblečenie s objemom v oblasti prsníka alebo bokov. Zároveň sa vyhnite príliš úzkemu oblečeniu, ktoré by mohlo zdôrazniť rovnakú šírku ramien, pása a bokov. 

saty podla postavy

Okrem tvaru tela je dôležité zohľadniť aj farby, ktoré vám najviac lichotia. Niektoré farby vám môžu dodávať žiarivý vzhľad a rozjasniť vašu pleť, zatiaľ čo iné farby vám môžu vyblednúť a pôsobiť mdlým dojmom.  

Pamätajte, že tieto tipy sú len všeobecné a každý má svoj jedinečný štýl a preferencie. Dôležité je, aby ste si vybrali oblečenie, ktoré vám najviac lichotí a v ktorom sa cítite najpohodlnejšie.