Poschodové postele sú najčastejšou voľbou rodičov, ktorí https://www.jobs.cz/poradna/rady/vysokoskolske-studium/jak-si-vybrat-vysokou-skolu/ majú viac detí, ktoré sa musia „zmestiť“ do jednej izby. My máme deti tri a k tomu malý byt, takže to bola aj naša voľba. S čím sme však nejako nepočítali, respektíve, na čo sme si pri kúpe postelí a matracov nedávali pozor, bolo to, že strop v izbe len tak neposunieme.

Máme úplne klasický byt, teda žiaden s extrémne vysokými stropmi. Postele, ktoré sme deťom do izby kúpili, boli už aj tak dosť vysoké. Merali sme to doslova na milimetre. Podľa našich výpočtov, by sa dieťa na hornej posteli malo vyspať v pohode, teda pokiaľ v noci prudko nevstane. Samozrejme, že žartujem, no je pravda, že priestor medzi stropom a hornou posteľou bol naozaj el-te-te. Čo nás však trošku prekvapilo, bolo to, že po zmontovaní postelí a uložení matracov, sa náš najstarší syn, ktorý si samozrejme vybral hornú posteľ, nedokázal do tej medzery nejako spratať. Odmerali sme všetko ešte raz a teraz nám to naozaj nesedelo. Medzera bol naozaj veľmííííí maličká.

Teraz budeme vyzerať, že sme nedokončili ani základnú školu, no pravda je taká, že niektoré veci človeku proste niekedy uniknú. Nám uniklo to, sme kúpili vysoké matrace Segum, ktoré mali hrúbku cez tridsať centimetrov. V predajni nás presviedčali, že sa na nich spí geniálne a dokonca boli v akcii, no tak sme sa nechali presvedčiť. Čo vám chcem týmito riadkami povedať? Ak budete svojim deťom do detskej izby kupovať poschodovú posteľ, počítajte s tým, že matrac uberie nejaké tie centimetre. Ak je teda priestor medzi hornou posteľou a stropom, takpovediac, na knap, vysoký matrac nie je dobrou voľbou. Mimochodom, spí sa na ňom naozaj geniálne, no bohužiaľ, musíte pozerať aj na priestorové možnosti. Inak povedané, desaťkrát merajte, myslite na matrac a až potom kupujte matrac. Ušetríte si množstvo starostí a nervov.